jueves, 15 de abril de 2010

Santakrutzak 2010

Ya queda menos..., y para ir preparándonos he aquí un avance con el programa de fiestas. No es definitivo y puede estar sujeto a algún cambio.


Apirilak 30, ostirala

16:00 Zumea plazan haur pregoia.

16:30 Txokolatada Zumea plazan.

17:00 Judo eta karate erakustaldia Zumea plazan.

18:30 Erraldoi Eta Buruhandiak Basteron.

18:00-20:00 txalaparta tailerra Zumea plazan, tartekatua andoaingo Txalaparta eskolako partaideak saioak egingo dituzte.

18:00 Zumea plazan puzgarriak.

18:00 Andoain Kreatibak antolatutako hip-hop eta graffiti tailerrak.

20:00 Santakrutz ermitan abesbatza.

22:00 Txoznen irekiera Beheko plazan.

22:30 Zumeatarra elkartearen danborrada.

23:00 Pregoia, Irunberri elkartean.

23:00 Kalean zehar Orkresta Nacional.

23:30 Berbena Laiotz taldearekin.


Maiatzak 1, larunbata

10:00 Diana Andoaingo dultzaineroekin.

10:00 Haurrentzako arrantza lehiaketa Espigoian, Federatu tzartela ez dutenak bertan ateratzeko aukera izango du.

10:30 Zumea plazatik hasita XXXII kros herrikoia Bixente Huzi oroigarria.

11:30 Zumea plazatik hasita haur krosa.

11:30 Kalean zehar dultzainero topaketa.

12:00 Basteron hasita kantu kalejira.

12:30 Basteron hasita Soinuak musika eskolaren Kalejira.

13:00 Kale Nagusian zehar Andoaingo Bandaren kalejira.

12:30 Leizaur parkean txirrindulari lasterketa 33. edizioa.

14:30 Kale Nagusian auzo bazkaria. Bakoitzak berea.

16:30 Goiburun hasita goitibera lehiaketa.

17:00 Erreka jeitsiera (irteera Etxarritik 16,15etan).

18:30 Kamioi Baby Band Zumea plazan.

18:30 Beheko plazan hasita Herri Danborrada.

20:00 Sardin jatea Kale Nagusian.

22:30 Peña Santa Krutz elkartearen Danborrada.

23:30 Berbena Beheko plazan, Kantuki taldearekin.

23:30 Zozongo Batukadaren kalejira.


Maiatzak 2, igandea
Koadrilen eguna


09:30 Dultzaineroekin Diana.

11:00 Beheko plazan hasita koadrilen kalejira etajokoak,

Incansables txarangak alaituta.

12:00 Kale Nagusian Xelebre Karrera III.edizioa.

14:30 Beheko plazan Koadrilen bazkaria.

Txartelak salgai Txiti, Xaxi, Irunberri eta Txindoki tabernetan

17:30 Koadrilen kalejira Incansables txarangarekin

18:00 Sagardo lehiaketa Zumea plazan, xxix.edizioa.

18:00 Zumea plazan taloegileak, “Basataloak” taldearekin.

18:00 Trikitilariak zumea plazan.

18:00 Gora Kale Txiki txaranga zumea plazan.

18:00 Andoaingo txalaparta eskolako txalaparta saioak.

18:30 Bertsolariak Zumea plazan Jexux Mari Irazu, Angel Mari Peñagarikano eta Aitor Mendiluze.

20:00 Xingola abesbatza elizan.

20:30 Beheko plazan berbena, Gozo Gozo taldearen eskutik.

23:00 Beheko plazan berbena, Ingo Al Deu taldearen eskutik.



Maiatzak 3, astelehena
Santakrutz Eguna


10:30 Ikurriñaren jeitsiera, Eskopeteroak lagunduta.

10:30 Dultzaineroekin Diana.

11:00 Meza Santua Santa Krutz parrokian.

11:30 Ezpatadantza.

11:30 Andoaingo Trikitilariak kalez kale.

12:00 Txakoll Dastaketa ermitaren parean.

12:30 Urki Dantza taldearen emanaldia Juanita Alkain plazan.

13:15 Andoaingo Errealeko Jokalari ohiei omenaldia Juanita Alkain plazan.

16:00 Izartxo taldearekin jokoak Juanita Alkain plazan.

17:00 Toka txapelketa Kale Nagusian.

17:30 V. Bizikleta festa (2tik 10 urte bitartean) kaskoa eramatea beharrezkoa.

18:30 Txan magoa Beheko plazan.

20:30 Bekoplazan hasita Mulambo batukadaren emanaldia.


Fuente: aiurri.com

1 comentario:

Anónimo dijo...

Viernes 30 de Abril

23:00 Kalean zehar Errerre Txaranga Band

Nos vemos en las calles !!1